×

Blog


www.staffino.com

Aké boli tretie Staffino raňajky? Výborní hostia, výborné témy

Sériu našich Staffino raňajok v tomto roku sme uzavreli v Bratislave so zástupcami bánk, poisťovní, energo a telco spoločností či retailu. Pozrite si, ako to na našom treťom slovenskom workshope vyzeralo.

V stredu 25. októbra sa v bratislavskom hoteli Chopin sa už po tretíkrát stretli manažéri významných slovenských spoločností, aby si pozreli prezentácie firiem, ktoré používajú Staffino a spoločne diskutovali o stave slovenských služieb a novinkách v zákazníckom servise.

Ako prvý vystúpil CEO spoločnosti Staffino Tomáš Rosputinský s témou o CX budúcnosti. Za ním nasledoval Ján Gabauer z Orange Slovensko, ktorý rozanalyzoval kľúčové benefity systému Staffino pre najväčšieho mobilného operátora na Slovensku a ukázal, ako merajú zákaznícku spokojnosť. Lujza Gajdošová zo Slovnaftu zas odhalila, ako im modul Focus Group pomáha získavať presnejšie informácie o potrebách a názoroch zákazníkov siete čerpacích staníc. Na záver vystúpila Zuzana Bednárová z Dopravného podniku Bratislava s podrobnými štatistikami za posledný rok zberu spätnej väzby od cestujúcich v hlavnom meste.

Pozrite si, ako to vyzeralo na tretích Staffino raňajkách:

 

 

Zostaňte v obraze!

Získajte aktuálne informácie z oblasti Customer Experience spracované našimi odborníkmi:

  • Prípadové štúdie
  • Tipy a triky
  • Benchmarky
  • Inovatívne riešenia

Len raz za mesiac (žiaden spam)

Zdarma